Detektyw do rozwodu

Detektyw do rozwodu, które są czymś, do czego – obiektywnie rzecz ujmując – dochodzi coraz częściej. Niezależnie od tego, czy wynika to z ich łatwo przeprowadzania czy też zmian w przejściu do życia, jest to fakt, któremu ciężko jest zaprzeczyć. Warto mieć też świadomość tego, że nie zawsze rozgrywają się one w przyjaznej atmosferze, a znacznie częściej sprowadzają się do walki. O dzieci, majątek i wszystko to, co można z tego wyciągnąć. W sprawach o większym poziomie skomplikowania warto sięgać po pomoc profesjonalistów. Co ciekawe, jednym z tych najbardziej przydatnych potrafi być detektyw.

Na czym polega praca detektywa do rozwodu?

Detektyw Wrocław rozwody
Detektyw Wrocław rozwody

Detektyw do rozwodu jest kimś, dzięki komu jest się w stanie drastycznie zwiększyć szanse na wygraną sprawę rozwodową. Jego głównym zadaniem jest zbieranie dowodów, które później będą mogły zostać wykorzystane na rozprawie. Chodzi tutaj między innymi o fotografie, nagrania wideo oraz audio. Mogą to również być rachunki i wszelkiego rodzaju dokumenty potwierdzające pewne zdarzenia, w kierunku których chce się pchać daną sprawę.

Do najczęściej zbieranych dowodów są te, które potwierdzają zdradę partnera. Detektyw do rozwodu sam jest w stanie wyśledzić taką zdradę, a następnie ją udokumentować,. W taki sposób, by nie można było mieć co do niej żadnych wątpliwości. Równie często zbiera się materiały mające na celu potwierdzić nieumiejętne zajmowanie się wspólnymi dziećmi.

Przy rozwodach bez udziału intercyzy (a ta wciąż nie zawsze jest zawierana), często dochodzi do różnego rodzaju matactw mających na celu zatajenie mniejszych lub większych części majątku. Tak, aby nie były one brane pod uwagę przy dokonywaniu podziału. Dobrze wybrany detektyw jest w stanie zapobiec tego typu procederom, wykrywając je już w zarodku i starając tym samym szansę na to, by zmniejszyć wiarygodność partnera w oczach sądu.

Warto wiedzieć: detektyw do rozwodu nie tylko dostarcza dowodów, ale też jest w stanie pomóc w ich obronie. Zazwyczaj może zostać wezwany w roli świadka (wszyscy najlepsi się na to godzą, a nawet wliczają to w swoją główną ofertę), a jego zeznania są zawsze brane na poważnie. Jest on bowiem kimś, kto działa na licencji pozyskanej bezpośrednio od policji.

Co jest w stanie wywalczyć tego typu detektyw?

Praca detektywa zajmującego się rozwodami nie jest czymś prostym ani tym bardziej szablonowym. Musi on dostosować się do potrzeb konkretnego klienta, ale też do sprawy, wokół której ten się obraca. Specyfiką rozwodów jest różna, a w walce o swoje często większe znaczenie ma to, co znajdzie się nowego niż to, co było bezpośrednią przyczyną rozpadu małżeństwa. Niezależnie jednak od tego wszystkiego, detektyw zawsze zmierza do tego, by pomóc klientowi w osiągnięciu różnego rodzaju celów. Do tych najważniejszych i najczęściej występujących zaliczyć można:

  • korzystny podział majątku – majątek małżonków nie zawsze dzielony jest na pół, a dodatkowo ludzie bardzo często zatajają jego część (na przykład wywożąc go do rodziców). Detektyw dba o to, by wyłapywać wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i dostarczać cennych w tej kwestii dowodów;
  • wywalczenie opieki nad dziećmi – do rozwodów bez porozumienia stron najczęściej dochodzi wtedy, gdy małżeństwo posiada małe dzieci. Oczywistym jest to, że każdy z rodziców chce, by to do niego one trafiły. O ile adwokat jest w stanie przedstawić argumenty za trafieniem dzieci do klienta, detektyw zajmuje się poszukiwaniem powodów, ze względu na które dzieci nie powinny trafić do partnera;
  • przeniesienie kosztów sądowych – w przypadku rozwodów koszty te potrafią być duże (za rozwód zawsze trzeba zapłacić). Jeżeli rozegra się wszystko w odpowiedni sposób, całość tych kosztów jest w stanie ponieść druga strona;
  • przyznanie jak największych alimentów – jeśli już pozyska się prawo do dzieci, najczęściej towarzyszą temu alimenty, które musi płacić druga strona. Ta najczęściej stara się doprowadzić do tego, by były one jak najmniejsze. W dużej mierze zależy to od majętności partnera, którą ten z pewnością będzie chciał zaniżyć. Detektyw potrafi pomóc w tym, by nie tylko do tego nie doszło, ale też by weszło się w posiadanie argumentów ku ich zwiększeniu. 

Oczywiście to, o co wywalczy się w konkretnej sprawie zależy od indywidualnego przypadku i własnych ustaleń nie z detektywem, który jest tu pewnego rodzaju narzędziem, a z adwokatem, który ustala całą strategię.

Podsumowanie: detektyw do rozwodu

Dobry detektyw to podstawa udanego, sprawnie przeprowadzonego rozwodu. To jednak przede wszystkim jeden z gwarantów tego, że z rozwodu wyjdzie się z korzyścią dla siebie, bez potrzeby oddawania swojemu byłemu partnerowi więcej niż rzeczywiście mu się należy. Warto mieć jednak świadomość tego, że detektyw nie jest alternatywą adwokata. Potrafi jednak doskonale go uzupełniać, dostarczając mu odpowiednich materiałów do ułożenia skutecznej, solidnej i trudnej do podważenia linii ataku lub obrony. Oczywiście na rynku działają detektywi świetni, ale też ci radzący sobie z le swoim fachem nieco gorzej. Sam ich zawód jest z kolei na tyle szeroki, że nie każdy musi się specjalizować się w rozwodach. Warto wybrać tego odpowiedniego.