Ile kosztuje naprawa powypadkowa samochodu?

Wypadki z udziałem samochodów osobowych, dostawczych i motocykli są bardzo negatywnym zjawiskiem. W ich efekcie dochodzi bowiem bardzo często nie tylko do uszkodzenia pojazdów mechanicznych, ale również utraty zdrowia przez kierowców i pasażerów. W przypadku ludzi rekonwalescencja zajmuje często dość dużo czasu, czego nie można powiedzieć o samochodach. W ich przypadku możliwa jest całkowita naprawa blacharsko lakiernicza w Bielsko Białej w taki sposób, że szkody wyrządzone przez kolizję nie będą widoczne. Wiąże się to oczywiście z poniesieniem odpowiednich kosztów, które w zależności od uszkodzeń mogą być nawet bardzo wysokie. Czy zawsze opłaca się naprawiać samochód po wypadku? Ile kosztuje przeprowadzenie takiej naprawy blacharsko lakierniczej w Bielsko Białej?

 

Co obejmuje naprawa auta powypadkowego?

W przypadku kolizji samochodowych możemy mieć do czynienia zarówno z delikatnymi otarciami, jak i bardzo poważnymi uszkodzeniami. W przypadku delikatnych uszkodzeń, wystarczy zazwyczaj ingerencje lakiernika w Bielsko Białej. Chodzi tutaj przede wszystkim o pomalowanie zarysowanych elementów oraz cieniowanie elementów sąsiadujących. Taka usługa składa się również z odpowiedniego przygotowania powierzchni do malowania. Bez tego zostałaby bowiem wykonana nieprawidłowo i naniesiona powłoka z pewnością prędzej czy później uległaby uszkodzeniu. Naprawa samochodów powypadkowych w Bielsko Białej obejmuje także przywracanie do dobrego stanu zdecydowanie bardziej rozbitych samochodów. Chodzi tutaj o auta, które uczestniczyły w poważnych wypadków drogowych. Możemy zaliczyć do nich między innymi uderzenia czołowe z innymi uczestnikami ruchu, uderzenia w drzewa, znaki drogowe lub dachowanie. W takim wypadku dochodzi zazwyczaj do znacznie większych uszkodzeń, które przekreślają możliwość dalszej jazdy. Jazda samochodem mocno uszkodzonym w wypadku komunikacyjnym jest zabroniona. Stanowi o tym ustawa prawo o ruchu drogowym, która dba tym samym o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg publicznych. Jeżeli nasz samochód uczestniczył w wypadku i nie nadaje się do dalszej jazdy, wówczas powinien zostać niezwłocznie dostarczony na lawecie do zakładu blacharsko lakierniczego https://blacharstwo24.waw.pl/. Co bardzo ciekawe, w przypadku kolizji i wypadków, kierowcom odbierany jest przez policję dowód rejestracyjnych samochodu. Odbiór dowodu jest możliwy dopiero po okazaniu aktualnego przeglądu technicznego, przeprowadzonego w stacji kontroli pojazdów. Jest to dla policji potwierdzenie, że auto zostało prawidłowo wyremontowane i może się bezpiecznie poruszać po drogach.

Blacharstwo i naprawy powypadkoweto bardzo szerokie pojęcie. Obejmuje bowiem przywrócenie samochodu, który uległ poważnemu wypadkowi do prawidłowego stanu technicznego. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie, samochód nie będzie mógł się legalnie poruszać i będzie musiał zostać zutylizowany w punkcie demontażu pojazdów. Jeżeli naprawa auta po wypadku jest opłacalna, wówczas warto podjąć taką próbę. W tym celu należy udać się do warsztatu blacharsko lakierniczego. Uzyskamy tam kompleksową pomoc w zakresie naprawy takiego samochodu. Co bardzo istotne, nie chodzi tutaj tylko o naprawę uszkodzonej karoserii, ale również o przeprowadzenie wszelkich koniecznych napraw mechanicznych. Podczas wypadku komunikacyjnego dochodzi bowiem często do uszkodzenia układu kierowniczego, zawieszenia, układu chłodzenia lub części silnika. Bez wyremontowania mechaniki, samochód nie będzie się w stanie poruszać.

Ile kosztuje naprawa samochodu po wypadku?

Należy zastanowić się w tym miejscu o jaką konkretnie naprawę chodzi. Inny będzie bowiem koszt samego lakierowania, a inny w przypadku dodatkowych napraw blacharskich. W przypadku wystąpienia dodatkowych uszkodzeń, cena za naprawę będzie relatywnie rosła. Ciężko więc z góry określić jaki będzie koszt naprawy blacharskiej, lakierowania oraz dodatkowych zabiegów, mających na celu przywrócenie prawidłowego stanu technicznego samochodu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyceną, wówczas najlepiej osobiście spotkać się z pracownikami warsztatu, którzy bardzo chętnie wycenią wykonanie usługi. Będą się na nią oczywiście składać również części, które ze względu na uszkodzenia należy wymienić. Cena naprawy powypadkowej samochodu może być więc bardzo nisko, na przykład jeżeli w jej skład wejdzie jedynie lakierowanie małego elementu lub bardzo wysoka w przypadku naprawy całego auta.

Jak długo trwa naprawa auta powypadkowego?

Czas potrzebny na naprawę samochodu powypadkowego jest również zależny od zakresu przeprowadzanych prac. Jeżeli będziemy korzystali jedynie z lakiernika lub blacharza, wówczas usługa nie powinna zająć dużej ilości czasu. Jeżeli natomiast naprawa będzie obejmowała obok napraw karoserii konieczność przeprowadzenia skomplikowanego remontu zawieszenia, układu kierowniczego lub silnika, wówczas czas z pewnością się wydłuży. W takiej sytuacji remont auta po wypadku może zająć nawet kilka tygodni.