Filtry dla przemysłu

Filtry dla przemysłu workowe i kasetowe dla przemysłu: zastosowanie systemów filtracji w fabrykach, fabrykach, kompleksach przemysłowych pozwala osiągnąć wymaganą czystość powietrza i ograniczyć emisję aktywnych chemicznie związków szkodliwych do atmosfery. Stosując filtry przemysłowe, możesz zachować zgodność swojej firmy z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz uniknąć przestojów w produkcji i kar.

Filtry przemysłowe – gdzie są stosowane?

Przemysłowe filtry powietrza z airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/ znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, gazowym i petrochemicznym, metalurgicznym, mechanicznym, tekstylnym i spożywczym. Filtry Przemysłowego Systemu Oczyszczania Powietrza są wytrzymałe mechanicznie i nadają się do utrzymania pomieszczeń o dowolnej wielkości, skutecznie oczyszczając powietrze.

Kieszonkowy filtr przemysłowy

Filtr workowy jest szczególnie stosowany w przedsiębiorstwach przemysłowych, placówkach gastronomicznych, centrach handlowych, centrach handlowo-rozrywkowych, warsztatach i innych okazjach, które wymagają utrzymania określonej czystości jakości powietrza. Montaż takich elementów filtrujących zapewnia całkowite oczyszczenie powietrza: Filtry kasetowe montowane są w układzie, który stopniowo usuwa zanieczyszczenia gruboziarniste, średnie i drobne z mieszanki gazowo-powietrznej. Filtry workowe do wentylacji nawiewnej można zamówić u producenta lub w sklepie. Są znormalizowane i łatwe w montażu, demontażu lub wymianie. Są wystarczająco mocne do produkcji przemysłowej i mogą wytrzymać wiele cykli czystej mieszanki gazowo-powietrznej.

Filtry kieszeniowe do wentylacji przemysłowej służą do usuwania zanieczyszczeń z przechodzącego przez nie powietrza:

  • cząsteczki kurzu. Często są one wyzwalaczem reakcji alergicznej i sposobem rozprzestrzeniania się bakterii chorobotwórczych. W branżach precyzyjnych, takich jak mikroelektronika, jeśli dostaną się na płytki drukowane, powierzchnie dysków, elementy szklane, mogą ulec uszkodzeniu.
  • opad atmosferyczny. Napływający strumień powietrza nieuchronnie zawiera różne zanieczyszczenia, które są źródłem infekcji i przenoszenia mikroorganizmów szkodliwych dla człowieka. Filtr workowy gruboziarnisty odfiltruje największe cząsteczki zanieczyszczeń, natomiast średni i drobny sprawi, że mieszanka powietrza będzie niemal w 100% bezpieczna.
  • inne zanieczyszczenia. Oprócz grubych lub drobnych cząstek stałych, element filtrujący jest w stanie odfiltrować również niepożądane zanieczyszczenia w żelach i półpłynnych.

Filtry workowe dla branży wentylacyjnej przeznaczone są do jednorazowego użytku lub do montażu w instalacjach filtracyjnych.

Projekt kieszonkowego filtra przemysłowego

Jedną z głównych zalet wkładów filtrów workowych jest prostota ich konstrukcji, na którą składają się tylko dwa elementy:

  • Rama nośna z kratką, na której mocowana jest powierzchnia filtra.
  • Kieszonkowe filtry powietrza zawierają również materiał filtracyjny: szytą tkaninę, która tworzy przegródki w postaci kieszeni.
  • Rama, która przenosi obciążenia zewnętrzne i ciężar tkaniny, wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub stali i jest ocynkowana, aby zapobiec korozji. Tkanina filtracyjna jest bezpiecznie przymocowana do ramy, zapobiegając jej rozdzieraniu sprężonego powietrza. Kieszonkowe filtry powietrza wykazują najwyższą skuteczność, a materiałem, z którego może być wykonana tkanina filtracyjna, jest polimer, który jest na tyle elastyczny i wytrzymały, że nie obawia się stałych, rozproszonych cząstek.

Filtry przemysłowe – kasetowe

Jednym z najpopularniejszych typów urządzeń filtrujących jest filtr kasetowy do oczyszczania powietrza. Urządzenie jest wszechstronne i może być stosowane w systemach oczyszczania powietrza i klimatyzacji pomieszczeń o niemal dowolnej wielkości. Produkty mają swoje nazwy od ich kształtów. Wiele elementów filtrujących jest zainstalowanych w różnych sekcjach filtra. Ostateczna ilość zależy od ilości oczyszczanego powietrza.

Filtry dla przemysłu
Filtry dla przemysłu

Filtry dla branży elementów filtrujących są wszechobecne i oferują wiele wyraźnych zalet:

  • Wydajny – Wydajność wynosi aż 96%, a oczyszczone powietrze rozprowadzane jest równomiernie po całym obwodzie pomieszczenia.
  • Duża powierzchnia filtracyjna – obsługa systemu wentylacyjnego staje się łatwiejsza i bardziej ekonomiczna.
  • Trwałość i niezawodność – Długotrwałe użytkowanie bezawaryjności przez cały okres użytkowania.
  • Różne kształty i rozmiary – możesz wybrać najlepszą opcję dla swojego kanału.
  • Łatwy w instalacji i obsłudze – Ergonomiczna konstrukcja zapewnia szybką wymianę filtrów kasetowych w systemach wentylacyjnych.

Filtry nabojowe produkowane są z metalową lub plastikową ramą w postaci pudełka z siatką ochronną. Narożniki i rama są połączone ze sobą za pomocą specjalnych nitów. Wewnątrz produktu znajduje się materiał filtracyjny zamocowany na metalowej siatce falistej. Do produkcji worków na kurz stosuje się różne materiały, z których najczęściej stosuje się poliester i włókno szklane. Wszystkie elementy wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska. Spełniają wymagania przeciwpożarowe oraz normy higieniczno-epidemiologiczne. Nie szkodzą ludziom i środowisku.

Wybrane zastosowania filtrów nabojowych w przemyśle

Jak wspomniano powyżej, filtry nabojowe są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu.

Produkt przeznaczony jest do wstępnego oczyszczania powietrza wywiewanego, nawiewanego i recyrkulacyjnego i znajduje zastosowanie w następujących pomieszczeniach:

  • Budynki przemysłowe – fabryki samochodów i ślusarki.
  • Przedsiębiorstwa energetyczne dla sieci ciepłowniczych i elektroenergetycznych, elektrowni i kotłowni.
  • Przedsiębiorstwa przetwórstwa drzewnego przeprowadzają mechaniczną, hydrotermalną, biologiczną i chemiczną obróbkę drewna.
  • Filtry powietrza w kabinach lakierniczych.
  • Obiekty produkcyjne i magazynowe o różnym przeznaczeniu.

Filtr powietrza nabojowy nie jest regenerowany, czyli jest jednorazowego użytku. Po osiągnięciu określonego stopnia zanieczyszczenia element filtrujący należy wymienić. Do określenia konieczności wymiany można użyć manometru, mierząc spadek ciśnienia na wlocie i wylocie filtra powietrza. Jeśli wskaźnik przekroczy 650 Pa, należy zainstalować nowy wkład.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl