Wakacje na Sardynii

Chcesz odwiedzić Włochy w zupełnie nietypowy sposób lub zacząć poznawać włoską kulturę? Dlatego wakacje na Sardynii to właśnie takie, które przyniesie wiele nowych wrażeń i zaskoczy swoją historią i oryginalną kulturą. Twoje wakacje na Sardynii będą niezapomnianą podróżą, zanurzeniem Cię w licznych plażach i wycieczkach. Dlatego tutaj odpoczniesz w pełni i zapomnisz o swoich troskach i smutkach.

Sardynia – Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Miłośnicy Morza Śródziemnego zachwycą Sardynię, gdzie wakacje dadzą możliwość podziwiania lokalnej architektury, złocistych plaż i rezerwatów przyrody. Korzystając z oferty biura podróży, będziesz mógł cieszyć się przyrodą w pełnej krasie, ponieważ Sardynia to miejsce, w którym stłoczone są wszystkie najbardziej wyidealizowane idee Adriatyku. Chociaż oficjalnie należą do Włoch, lokalni mieszkańcy słusznie domagają się, aby uważano je za wyjątkowe, a nie klasyfikowane jako włoskie. Nic dziwnego, bardzo specyficzne życie, kultura i charakter tego miejsca daje rdzennym mieszkańcom prawo do żądania pewnej segregacji.

Najlepszy czas na Sardynię i wakacje

Na Sardynię najlepiej wybrać się późnym latem lub aksamitną jesienią, kiedy o tej porze roku można w pełni docenić urok Morza Śródziemnego. Jeśli jednak nie jesteś pływakiem i chcesz odwiedzić wyspę ze względu na jej egzotyczne rezerwaty i wyjątkowe życie, zwróć uwagę na wycieczki oferowane przez touroperatorów – tańsze i bezpieczniejsze. Sardynia posiada wiele plaż o bardzo ciekawej topografii. Można znaleźć gładkie długie brzegi, a także małe zatoczki. Większość plaż jest piaszczysta. Sardynia szczyci się pięknymi plażami i nie bez powodu wielu uważa je za najpiękniejsze w całym basenie Morza Śródziemnego.

Hotele na Sardynii można podzielić na północne i południowe. Północne nie są zbyt popularne ze względu na wysokie ceny mieszkań, natomiast południowe cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Ponadto Southern Hotel przypomina typ klubu preferowany przez tzw. Europejczyków. Klimat Sardynii jest typowo śródziemnomorski, jak wszystko na wyspie. Latem jest tu oczywiście gorąco i temperatura potrafi wzrosnąć do +30 stopni, ale bliskość morza łagodzi sytuację.

Co czeka turystów na Sardynii – wakacje pełne wrażeń

Wyspy Morza Śródziemnego zapraszają turystów, a bujne lasy i rezerwaty przyrody Sardynii zachwycą Cię. Długa piaszczysta plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi. Nurkowanie tutaj jest fascynujące, ponieważ na dnie kurortu Villasimius można zobaczyć wraki statków, natomiast w Maddalenie będziesz przytłoczony różnorodnością podwodnych mieszkańców.

Wakacje na Sardynii są dość zrównoważone, ale wakacje na plaży można połączyć z programami wycieczkowymi organizowanymi przez biura podróży. Wiele starożytnych kościołów, inne oryginalne zamki, katedry pokażą odwiedzającym Sardynię. Sassari słynie ze swoich antycznych kościołów: San Antonio, San Nicolas, Madonna del Rosario. Centralny plac Piazza Sebastiano Satto, posąg Chrystusa, Muzeum G. Deleddy są uważane za dekoracje miasta Nuoro.

Po co jechać na Sardynię na wakacje?

Sardynia ma około 250 złotych piaszczystych plaż i najczystsze Morze Śródziemne, z sezonem kąpielowym od maja do listopada. Najważniejsze jest, aby doświadczyć piękna wodnych atrakcji: żeglowania, opalania się, pływania w morzu, nurkowania, a wszystko to sprawi, że zapomnisz o trudach podróży. Należy zauważyć, że wakacje na plaży na Sardynii to prawdziwie rozwinięta infrastruktura turystyczna, a każda plaża dedykowana jest konkretnemu turystowi.

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii Na przykład Szmaragdowe Wybrzeże to ekskluzywny i drogi kurort, który jest centrum wszystkich wakacji na plaży. Poltu Quata jest dla właścicieli jachtów. W Oristano znajdują się plaże odpowiednie dla dzieci: Arutas, Is Arenas i Mari Ermi, które spodobają się rodzinom z dziećmi. Więc zanim wyjedziesz na wakacje, musisz dokładnie wiedzieć: gdzie możesz całkowicie odpocząć. W tym celu najlepiej skontaktować się z Biurem Turystycznym, które w zależności od celu wizyty wybierze dla Ciebie ośrodek, który pomoże Ci zregenerować siły.

Pamiętaj, wakacje na Sardynii nie ograniczają się do plaż. Jest tu wiele wycieczek, z których najciekawsze to jaskinie Neptuna w Alghero i krajobraz wrakowy Villasimius, możliwe tylko podczas nurkowania. Miłośnicy antyków mogą odwiedzić liczne kościoły i cieszyć się obcą kulturą i sztuką. A najważniejszym przysmakiem całej włoskiej kuchni jest słodka muskadyna, która przemawia swoim smakiem i aromatem. Dlatego wakacje na Sardynii to spełnienie marzeń.

Wycieczki na tę wyspę są popularne, więc nie wahaj się zbyt długo i skorzystaj z usługi rezerwacji z wyprzedzeniem, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zabezpieczyć pokój hotelowy. Pamiętaj, towarzystwa turystyczne robią wszystko, co możliwe dla swoich klientów, więc zapewnij im komfortowy wypoczynek w czasie wakacji. Oceń swoje możliwości i wiedz, że plaże i zabytki Sardynii czekają na Ciebie!