Na czym polega oraz jak wygląda kremacja zwierząt domowych?

Na czym polega oraz jak wygląda kremacja zwierząt domowych? W Polsce zauważyliśmy totalną zmianę w podejściu ludzi do zwierząt. Zwierzęta stały się członkami pełnoprawnymi rodzin. Nic dziwnego, że w momencie zaprzestania bicia serca tak bardzo cierpimy. Tracimy kogoś dla nas bardzo ważnego. Coraz więcej osób chce w takiej chwili zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi godny pochówek. Na pewno w takiej chwili warto skorzystać z usług krematorium dla zwierząt. Jest to miejsce, w którym możemy godnie pożegnać się ze swoim milusińskim oraz zadbać o odpowiedni pochówek. Musimy jednak przyznać, że sam temat kremacji zwierząt jest dla nas nowy i do końca nie wiemy, czego można się spodziewać. Warto zatem przybliżyć sobie jak wygląda kremacja psa i kota.

Kremacja to najlepszy wybór

Czy kremacja to utylizacja? W żadnym wypadku. Utylizacja kojarzy się nam ze śmieciami, a naszego zwierzęcia w ten sposób na pewno nie chcemy tak traktować. Ciałko psa lub kota, które zostawione jest w przychodni weterynaryjnej, było niegdyś opłacane według wagi i tak naprawdę nie wiedzieliśmy co się z nim stanie. Nie było cmentarzy dla zwierząt, a pochowanie zwierzaka w przydomowym ogródku bądź w parku jest po prostu działaniem nielegalnym. To wszystko wydaje się takie nieludzkie. Nie chcemy, aby w ten sposób postępowano z naszym zwierzakiem po jego śmierci. Dlatego też, z uwagi na zapotrzebowanie ludzkie zaczęły powstawać krematoria dla zwierząt w https://naleszkowie.pl/krematorium-dla-zwierzat-poznan/.

Na czym polega oraz jak wygląda kremacja zwierząt domowych?Dzięki powstającym wciąż krematorium dla zwierząt oraz cmentarzom https://naleszkowie.pl/cmentarz-dla-zwierzat-pila/, opiekunowie czworonogów nie muszą się kompletnie martwić o to, co zrobić z ciałem pupila po jego śmierci. Jednak nie każdy z nas wie, jak wygląda kremacja psa lub kota, a głównie czym się ona różni od wspomnianej już utylizacji. Jak już zostało wspomniane, w momencie pozostawienia ciała psa u weterynarza, to zgadzamy się niestety na utylizację. Szczątki odbiera pracownik utylizacyjnej firmy. Razem z innego rodzaju ubocznymi produktami zawozi je do zakładu, który zajmuje się niszczeniem groźnych i biologicznych odpadów.

Z kolei kremacja psa lub kota w specjalistycznym zakładzie to na pewno godne potraktowanie ciała. Nikt nim nie rzuca, nie miesza z żadnymi odpadami z rzeźni czy też ze strzykawkami ze szpitali. Ciało zwierzaka po przewiezieniu do krematorium jest traktowane z możliwie największym szacunkiem. Sam proces spalania odbywa się w kremacyjnych komorach, które są podobne do tych, w których są także spopielane szczątki ludzi. Przed samym wsunięciem zwłok zwierzaka do komory możemy się z nim pożegnać, niestety już ostatni raz.

Co z ciałem naszego zwierzaka po śmierci?

kremacja zwierząt cennik w szczecinie
kremacja zwierząt cennik w szczecinie

Za życia naszego pieska, czy też kotka nie zastanawiamy się, co zrobimy z jego ciałem, gdy już go niestety wśród nas nie będzie. Nie planujemy także jego śmierci oraz pogrzebu. W obliczu samej straty jesteśmy w złym stanie psychicznym oraz fizycznym. Podczas żałoby nie możemy myśleć racjonalnie oraz trzeźwo. Dlatego też musimy wiedzieć, że zakłady profesjonalne, które zajmują się kremacją, mogą na siebie wziąć wszelkie formalności, a nawet odciążyć nas w kwestii transportu. Zdejmują tym samym z nas naprawdę sporo obowiązków. Osoby tam pracujące otoczą nas opieką, wytłumaczą wszystko doskonale i będą służyły wsparciem. Kremacja psa, kota, bądź też innego zwierzęcia, który towarzyszył nam przez długie lata, nie jest rzeczą łatwą. Jedna z pomocą innych osób przez ten proces przejdziemy znacznie spokojniej.

Wystarczy, że pokusimy się o telefon do krematorium, które świadczy usługi w naszym regionie, a jego pracownicy się z nami umówią na odbiór ciałka. Po ustaleniu dokładnego terminu kremacji zjawić się możemy na miejscu podczas procesu spopielenia. Jednak niezależnie od tego, czy chcemy odwiedzić krematorium, czy też nie, to specjaliści tam pracujący odpowiedzą nam na wszelkie dręczące nas pytania. W razie potrzeby będą także nas o wszystkim informować telefonicznie. Osoby pracujące w takich miejscach doskonale wiedzą, jak trudno jest się pożegnać z przyjacielem oraz jak ważne jest wsparcie trzeciej osoby w takich trudnych chwilach.

Co powinniśmy zrobić z prochami czworonoga?

Kremacja psa, czy też kota jest wciąż nowym tematem przynajmniej w naszym kraju. Jednak na pewno warto opcję tę rozważyć w chwilach, w których musimy się pożegnać ze swoim długoletnim przyjacielem. Bardzo ważne jest także to, że spopielone szczątki zwierząt zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju mogą być przechowywane w domu w specjalnych urnach. Mogą także być rozsypane na wolnym powietrzu. Wiele osób docenia to, ponieważ jest to pewien sposób na pożegnanie swojego najukochańszego przyjaciela. Oczywiście są także wśród nas osoby, które wolałyby zachować przy sobie szczątki swojego pupila.

Jeśli nie chcemy jednak prochów zwierzaka zabierać ze sobą, to większość krematoriów w naszym kraju oferuje nam tak zwaną zbiorową kremację zwierząt. W tym przypadku jednocześnie spopiela się ciała kilku zwierząt w jednej z komór kremacyjnych. Każde z nich jest oczywiście traktowane z odpowiednim szacunkiem oraz godnością. Jest to dla nas naprawdę najważniejsze.

Cmentarz i krematorium dla zwierząt Na Leszkowie
Na Leszkowie 3
64-920 Piła
798598688
www.naleszkowie.pl

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl