Jak kupić telefon na lata? – nasz krótki poradnik

Dzisiejsze czasy znane są z bardzo dużej podaży we wszystkich dziedzinach życia – również w obrębie elektroniki. Jej producenci cieszą się, niestety, złą sławą – coraz więcej osób uważa, że celowo tworzą one sprzęty o określonej żywotności, by ludzie byli zmuszeni regularnie je wymieniać. Jest to całkiem logiczne – dzięki temu mogą w końcu znajdywać nabywców na nowy sprzęt. Jednym z produktów uważanych za dotkniętych tą praktyką są telefon komórkowe. W naszym krótkim poradniku skupimy się na tym, jak wybrać taki, który będzie z nami przez długie lata. Na co zwracać uwagę przy takim wyborze? Czy Smartfon Apple iPhone 12 64GB w kolorze czarnym spełni nasze oczekiwania i rzeczywiście będzie tym “długowiecznym”? Na te, ale i wiele innych pytań związanych z tematem postaramy się odpowiedzieć w jego obrębie.

Co liczy się najbardziej w telefonie na lata?

Oczywistym jest, że wybierając telefon, z którym chcemy się związać na co najmniej kilka lat (dłuższa perspektywa zazwyczaj nie wchodzi w grę, bo rynek postępuje tak szybko, że za kilka lat sprzęty zostawią w tyle te współczesne na tyle, że wymiana będzie po prostu rozsądna) nasz wybór pada na telefon, który wygląda ładnie, a zarazem wydaje się świetnie leżeć w naszej dłoni. Choć oba te aspekty rzeczywiście są niesamowicie ważne, w żaden sposób nie przyczyniają się do jego żywotności, na której tutaj zależy nam zdecydowanie najbardziej. Na co zatem zwrócić większą uwagę? Przede wszystkim na takie aspekty, jak:

  • żywotność i pojemność jego baterii – im większa jest pojemność baterii, tym dłużej będzie działał nasz smartfon. Nie trzeba być naukowcem, by stwierdzić, że to właśnie zbyt szybkie rozładowywanie się telefonów stanowi najczęstszy powód ich wymiany – warto upewnić się zawczasu, czy z naszym modelem nie będzie się działo dokładnie samo;
  • możliwość dołączenia do niego karty microSD – podłączenie pamięci zewnętrznej jest w stanie w znacznym stopniu przyczynić się do żywotności konkretnego telefonu i sprawić, że zyskamy dodatkowe miejsce na nasze aplikacje, zdjęcia, filmy i wiele innych materiałów multimedialnych;
  • procesor, który go zasila – procesor w największym stopniu (razem z pamięcią RAM, która jest ważna) odpowiada za wydajność całego urządzenia. Ten dobry, nie zwalnia wraz z upływem czasu, stale prezentując tę samą płynność, ale też cechując się solidnym działaniem “bez zawieszki”;
  • system operacyjny, na którym tak właściwie bazuje – choć Android jest tym najchętniej używanym, warto zastanowić się nad jego konkurentem. Smartfon Apple iPhone 12 64GB w kolorze czarnym na przykład bazuje na systemie iOS, który jest uważany za najbardziej stabilny, ale i hermetyczny – z uwagi na to jest w stanie zagwarantować każdemu urządzeniu długowieczność.

Choć ciężko jest znaleźć telefon, który dałby radę spełnić te wszystkie wymagania, jest to zdecydowanie możliwe. Za taki model uchodzi na przykład smartfon Apple iPhone 12 64GB w kolorze czarnym (ale i w wielu innych wersjach kolorystycznych), o którym więcej powiemy za chwilę.

 

Zobacz również:

 

Nasze propozycja telefonu na lata

Choć telefonów na lata można znaleźć na rynku co najmniej kilka, nasze serce skradł smartfon Apple iPhone 12 64GB w kolorze czarnym (choć dostępny jest też w wielu innych wersjach kolorystycznych). Bazuje na systemie operacyjnym iOS, który uważany jest za najbardziej hermetyczny – nie zezwala bowiem na instalację aplikacji niezaufanych, pochodzących spoza oficjalnego sklepu jego twórców. Telefon spełnia wszystkie najbardziej współczesne oczekiwania klientów, dając dostęp do wszystkich możliwych funkcji, ale też do solidnego procesora i baterii, dzięki którym będzie działał na długo po zakupie. Marka Apple słynie ze swojej niezawodności. Jej obecni właściciele chwalą sprzęty z jabłkiem w logo głównie ze względu na to, że na ich wymianę decydują się tylko wtedy, gdy chcą zaopatrzyć się w coś nowszego, bogatszego w funkcje – nie dlatego, że są do tego zmuszani poprzez wolne, wadliwe lub irytujące ich działanie. W związku z tym flagowiec amerykańskiego giganta uznajemy za świetny wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie rozwiązania nie tylko praktyczne i podążające za współczesnymi trendami, ale i takie, które są świetną inwestycją na długie lata. Nawet jeśli trzeba zainwestować w nią nieco więcej pieniędzy, niemal każdy uważa, że warto. my dołączamy się do tych głosów, to właśnie ten telefon wskazując jako ten godny uwagi.

Podsumowanie

W dobie telefonów niemal jednorazowych, bardzo ciężko jest znaleźć taki sprzęt, który będzie w stanie trwać przy naszym boku przez długie lata. Zazwyczaj już po roku mamy problemy z naszymi telefonami – pada im bateria, słabiej działa procesor, a pamięć ciągle niedomaga – mimo wyczyszczenia go z wszelkich danych, które mogłyby ją zapełniać. Na wagę złota są takie modele, które są w stanie towarzyszyć nam przez znacznie dłuższy czas. Choć są ciężkie do znalezienia i zazwyczaj kosztują więcej, jak smartfon Apple iPhone 12 64GB w kolorze czarnym, są wydatkiem, którego z pewnością nie pożałujemy. Zwłaszcza właśnie w mocno długofalowej perspektywie.