Które zabiegi medycyny estetycznej są najlepsze?

Medycyna estetyczna jest niezwykle często stosowana przez kobiety na całym świecie. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można odzyskać atrakcyjny wygląd. Liczba zabiegów na twarz, które są dostępne, jest naprawdę ogromna. Mogą one wygładzać, ujędrniać oraz poprawiać ogólną jakość skóry. Spośród wszystkich propozycji w zakresie medycyny estetycznej twarzy wybraliśmy dla Was te najlepsze, które w najlepszym stopniu potrafią przywrócić skórze piękny, niepowtarzalny wygląd. Dlaczego te zabiegi medycyny estetycznej są tak bardzo skuteczne? 

Medycyna estetyczna twarzy 

Które zabiegi medycyny estetycznej są najlepsze?

Zabiegi medycyny estetycznej twarzy pozwalają na wymodelowanie konturu twarzy, ulepszają ogólną kondycję skóry oraz redukują do absolutnego minimum rozmaite przebarwienia. Zdecydowana większość zabiegów medycyny estetycznej twarzy nie wymaga wcześniejszego przygotowania do tego celu skóry ani wykorzystywania znieczulenia. Czasami jednak dochodzi do pojawiania się po zabiegu obrzęków, zaczerwienienia oraz zasinień. 

Czy efekty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej są widoczne na stałe i nie trzeba ich powtarzać? W tym względzie nie mamy niestety dobrych wieści, ponieważ efekty tych zabiegów nie zostają na stałe. Działanie wszelkich substancji, które wstrzyknięto w skórę, zawsze po jakimś czasie zostaje znacząco obniżone. Są także zabiegi, które trzeba wykonywać w tak zwanych seriach, co również mocno przyczynia się do ich ogólnego kosztu. Mimo dużych kosztów oraz długiego czasu oczekiwania na efekty, sporo osób w dalszym ciągu podejmuje decyzję o skorzystaniu z usług zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki temu mogą się czuć o wiele lepiej sami ze sobą oraz nie wpadają w kompleksy z powodu mało atrakcyjnego wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej są absolutnym hitem w ostatnich latach.

Botoks – najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Czy warto się na niego zdecydować? 

Botoks to zdecydowanie najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej. Jest to toksyna botulinowa, która sprawia, że zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe. Oprócz tego, zastosowanie botoksu przyczynia się również do rozluźnienia mięśni. Dzięki zastosowaniu botoksu bardzo mocno wygładzone zostają zmarszczki mimiczne na twarzy. Botoks wykorzystywany jest przede wszystkim do zredukowania zmarszczek ulokowanych w górnej części twarzy. Mowa tutaj o kurzych łapkach, zmarszczkach poprzecznych na czole oraz zmarszczkach, które tworzą się między brwiami. Na czym polega zabieg botoksu? Wstrzyka się małą ilość toksyny botulinowej w te miejsca, w których pojawiły się nieatrakcyjnie wyglądające zmarszczki. Zabieg botoksu nie jest bolesny, dlatego bez żadnego problemu można przeprowadzać go bez znieczulenia. Efekt zabiegu botoksu utrzymuje się przez okres około czterech miesięcy. U niektórych pacjentek w miejscu, w którym został wstrzyknięty botoks, pojawia się siniak niewielkich rozmiarów.  Ceny zabiegu botoksu są następujące. Za podanie botoksu w jednym miejscu na twarzy trzeba zapłacić 500 złotych, zaś w dwa miejsca 800 złotych, z kolei w trzech miejscach minimum 1000 złotych. 

Mezoterapia 

Mezoterapia to kolejny z rodzajów zabiegów z kategorii medycyny estetycznej. Jest to zabieg, w którym realizowanych jest kilka nakłuć. W tych nakłuciach znajduje się specjalne substancje: witamina C, A, K, E, kwas hialuronowy oraz wyciągi z roślin takich jak wąkrotka azjatycka, zielona herbata czy algi morskie. Dzięki zastosowaniu wszystkich tych składników możliwe jest pobudzenie mechanizmu regeneracji skóry. Mezoterapia jest zabiegiem, który również przeprowadza się bez znieczulenia. Nie istnieje ryzyko pojawienia się reakcji immunologicznej. Istotne jest także to, że aby rezultaty zabiegu były stałe, wystarczy przeprowadzić tylko jedną sesję. Zabieg medycyny estetycznej z zakresu mezoterapii jest przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które posiadają zwiotczałą lub suchą skórę bądź posiadają zmarszczki niewielkich rozmiarów. 

Kwas hialuronowy 

Kwas hialuronowy to substancja, która w ludzkiej skórze występuje w sposób naturalny. Jest to składnik, który przede wszystkim decyduje o poziomie jej jędrności oraz sprężystości. Im jesteśmy starsi, tym kwasu hialuronowego jest w skórze mniej. Zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego sprawia, że wszelkie ubytki zostają uzupełnione, a skóra odzyskuje dawny atrakcyjny wygląd. Kwas hialuronowy w wielu przypadkach wykorzystuje się równie do ponoszenia opadających kącików ust, powiększania ust oraz wyrównywania ich kształtów. Aby móc skorzystać z zabiegu polegającego na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, nie trzeba się specjalnie do tego celu przygotowywać. W trakcie takiego zabiegu podaje się pacjentowi miejscowe znieczulenie. Kwas hialuronowy wprowadza się oczywiście do organizmu za pośrednictwem ostrzykiwania. Efekty omawianego zabiegu są widoczne praktycznie od razu. Jego efekty będą widoczne przez kilka kolejnych miesięcy. Lekarze zalecają, aby osoby, które przeszły taki zabieg medycyny estetycznej, nie stosowały aspiryny. 

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl