Przeprowadzka do Szczecina

Przeprowadzka do Szczecina – większość z nas przeprowadza się przynajmniej raz w życiu. To nigdy nie było przyjemne, ale możemy sobie ułatwić wykonanie takiego zadania. Kiedy mamy dużo rzeczy do wysłania, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, abyśmy mogli ułatwić ten proces. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Firma przeprowadzkowa lub firma transportowa?

Dla niektórych terminy te oznaczają to samo, jednak istnieją pewne istotne różnice między firmami przeprowadzkowymi a firmami spedycyjnymi w Szczecinie. Ta ostatnia obejmuje tylko wysyłkę. Nie można oczekiwać pomocy przy pakowaniu, dostarczaniu kartonów, taśmy, folii i innych niezbędnych elementów, które są standardem dla firm przeprowadzkowych. Ponadto pracownicy zajmujący się przeprowadzkami organizacji mogą nam doradzić w różnych kwestiach z nimi związanych, mogą doradzić, jak zoptymalizować koszty i jak łatwo przetransportować swoje przedmioty. Tak się złożyło, że chcieliśmy przenieść się kilkaset kilometrów dalej, a taka przeprowadzka byłaby nie lada wyzwaniem logistycznym.

Firma przeprowadzkowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli uda nam się znaleźć firmę, której możemy zaufać do przeniesienia, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych pytań. Wśród nich można wymienić np. odpowiednią umowę. Bardzo ważne było, aby firma przeprowadzkowa zleciła nam podpisanie umowy i upewniła się, że wszystkie uzgodnienia między nami a nią zostały uwzględnione. W przeciwnym razie nie będziemy mogli dochodzić naszych praw, jeśli nasza własność zostanie uszkodzona podczas transportu lub skradziona. Pamiętaj, umowa jest również bardzo ważna, jeśli chcesz złożyć reklamację. Dlatego nie warto rezygnować. W końcu wszystkie nasze aktywa powierzamy firmom przeprowadzkowym.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie ubezpieczenie. Sprawdzona firma zajmująca się relokacjami nie tylko dysponuje odpowiednią flotą czy sprzętem ułatwiającym załadunek mienia, ale także podejmuje odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia mienia. Dlatego zawierają umowy z odpowiednimi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu klienci mogą liczyć na odszkodowanie w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia mienia.

Właściwa firma do przeprowadzki – jak ją znaleźć?

Na dzisiejszym rynku istnieje wiele firm zajmujących się na co dzień relokacjami. Jak wybrać kogoś, kogo obsługa spełnia wszystkie nasze oczekiwania? Po pierwsze, warto korzystać z tak zwanej poczty pantoflowej. Referencje od klientów, którzy korzystali już z usług oferowanych przez wybraną firmę, zwiększają prawdopodobieństwo, że poradzimy sobie z zespołem, któremu możemy zaufać. Szukając firmy, możesz zapytać znajomych i krewnych, korzystać z grup na portalach społecznościowych i forach internetowych. Zobaczmy, co wybrana firma ma do powiedzenia w sieci (np. na podstawie firmowej karty Google). Jeśli uda nam się znaleźć informacje, że firma jest nieaktualna lub nie chce realizować z nią umowy – warto zachować czujność i ostrożność i poszukać innej firmy.

Jak powinny wyglądać przygotowania do przeprowadzki?

Po pierwsze, powinieneś wcześniej pomyśleć o przeprowadzce. Złym pomysłem jest pakowanie się w ostatniej chwili. Nawet jeśli wybierzemy firmę, która może dostarczyć nam taśmy, kartony i inne tego typu akcesoria, warto przygotować nasze rzeczy do wysyłki, dzieląc je na ciężkie, delikatne lub sentymentalne. Przy okazji możemy też trochę posprzątać. Okazuje się, że mamy mnóstwo rzeczy, których już nie potrzebujemy, zajmując tylko miejsce.

Przeprowadzka do Szczecina
Przeprowadzka do Szczecina

Jeśli chodzi o opakowanie, najmniejsza porcja będzie najgorsza. Warto trzymać je w torebkach strunowych, żeby nigdzie nie spadły. Drobne przedmioty mogą się szybko zgubić, dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć. Decydując się na użycie kartonów, pamiętajmy, że dobrze opisujemy. Nie tylko zwróci to uwagę osoby, która je nosi, ponieważ zawierają szkło, ale także ułatwi otwarcie pudełka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również kartonik z elementami na naszą pierwszą noc. Jak wszyscy wiemy, po wysłaniu towaru nikt nie ma siły go rozpakować, dlatego warto rozważyć takie pudło kartonowe. Zapakujemy wszystkie niezbędne przedmioty, które mogą przydać się w ciągu pierwszych 24 godzin nowego domu lub mieszkania. W takim pudełku możemy włożyć bieliznę lub ręczniki na pierwszy dzień.

LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl
Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl