Fotografia

Cześć, jeśli czytasz ten artykuł, myślę, że fotografia to Twoje zainteresowanie. Zapewniam, że dobrze trafiłeś, ponieważ dzięki temu artykułowi zyskasz wgląd w karierę fotografa, a ponadto pomogę Ci odpowiedzieć na pytanie, czy sesja fotograficzna to dobry sposób na zrobienie pieniądze. Zanim zaczniemy, muszę zaznaczyć, że zawsze staram się pisać w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika, więc dzisiaj postaram się nie polegać na stronach internetowych czy innych źródłach, wszystkie informacje umieszczę w tym poście Prosto z mojej głowy i doświadczenie.

Moja przygoda z fotografią zaczyna się od momentu nawiązania kontaktu. Wtedy fotograf, który mieszkał niedaleko nas, zaproponował, żebyśmy mogli umówić się na takie spotkanie w plenerze, bo według niego jestem bardzo fotogeniczna. Oczywiście sesja zdjęciowa trwała, wszystko było w porządku, a ja coś muszę mieć, bo fotograf powiesił jedno z moich zdjęć na swoim zdjęciu reklamowym. Nie wchodząc w szczegóły, wówczas nie miało to dla mnie większego znaczenia, ponieważ była to po prostu forma upamiętnienia I Komunii Świętej. Oczywiście, jak to w życiu bywa, zdjęcia musieliśmy zrobić więcej niż raz, a nie dwa, więc zrobiłem kilka dodatkowych ujęć w swoim życiu.

Chyba najpoważniejszym z nich są albumy reklamowe studia fotograficznego, ale o mojej karierze modelki napiszę w innym poście. Sesje fotograficzne, które zawsze fotografowałem, nigdy nie były moim źródłem utrzymania, ale po ukończeniu osiemnastego roku życia zacząłem szukać pracy i pamiętam, jak ktoś kiedyś powiedział, że fotografia to bardzo lukratywny biznes. Postanowiłem dorobić jako fotograf, nawet bez dużego doświadczenia i sprzętu.

Fotografia
Fotografia

Jasne, tak kupuje aparaty, a ja nawet dostałem kilka fajnych zamówień, ale robienie zdjęć ze ślubów, urodzin czy komunii to nie to samo, co sesje zdjęciowe, a miałem już trzy w swojej karierze. Pierwszą była sesja blogowa z koleżanką zajmującą się modą. Zrobiliśmy zdjęcia w naszym parku miejskim i wyszło naprawdę dobrze. Nadal mam kilka pięknych zdjęć na moim profilu, a nawet dostałem jedno wydrukowane z jej autografem na prezent urodzinowy. Następna była sesja zdjęciowa do pizzerii w sąsiednim miasteczku, historia jest taka, że ​​koleżanka prowadząca lokal chciała zrobić fajne zdjęcia na Facebooka i kampanię reklamową. Trzecią sesją była sesja zdjęciowa dla firmy produkującej przyczepy. Inny znajomy, który zajmował się marketingiem tej firmy, dał mi dobrą robotę, ponieważ potrzebowali albumu ze zdjęciami na stronę internetową. Jak widać sesja zdjęciowa to nie tylko modelowanie, można to zrobić nawet ołówkiem. Głupi przykład, wiem, ale to najbardziej trywialna rzecz pod ręką.

Wracając do tematu, możesz spodziewać się problemów z zarobkami. Cóż, każdy fotograf ustala tempo w jakim pracuje i tylko jemu zależy od tempa w jakim pracuje. Teoretycznie tak, ale często pracując jako fotografowie na weselach czy innych uroczystościach, dostajemy określoną kwotę z góry i albo się z nią zgadzamy, albo nie. Oczywiście, jak wszyscy wiemy, wiele zależy od tego, jakie spotkania organizujemy dla przyjaciół lub zupełnie obcych nam osób. Z drugiej strony przyjaciele często myślą, że może moglibyśmy zrobić to taniej, gdybyśmy byli przyjaciółmi, lub że niektórzy ludzie płacą nawet więcej niż przeciętnie, ponieważ ufają nam i wiedzą, że jako ich przyjaciele zrobimy, co w naszej mocy. aby takie spotkania były jak najlepsze.

Z kolei obcy często twierdzą, że może da się to zrobić taniej, a jeszcze bardziej bezczelni ludzie, którzy nie rozumieją takich rzeczy, jak docenianie własnej pracy i talentów, po prostu narzucają nam bardzo niską cenę, a kiedy zaczynamy wąchać, po prostu powiedzieli, jeśli nam się to nie spodoba, wezmą inne osoby. Dlatego robienie zdjęć to z jednej strony świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale trzeba mieć trochę twardego usposobienia, a poza tym nie zginać karku przed wspomnianymi Januszami, którzy muszą uratować prawie wszystkich ich pieniądze.

Pamiętaj, jeśli jesteś artystą i cenisz swój talent, tylko ty określasz warunki swojej pracy i możesz powiedzieć, że jak trafisz na takiego łajdaka, to pójdziesz do kogoś innego. Wbrew pozorom zawód fotografa nie jest łatwy, choć wydaje mi się, że jest to zawód, który może wykonywać każdy. Wystarczy mieć sprzęt, który stanowi 90% sukcesu, a jeszcze trochę chęci do pracy. Zamówienie jest zawsze, wystarczy poprosić znajomych, zamieścić ogłoszenie online i czekać na telefon. Jeśli będziemy w tym lepsi i nie pozwolimy skąpym klientom wchodzić nam w drogę, odniesiemy sukces. Jeśli jesteś młody, robienie zdjęć to świetny pomysł na pierwsze przedsięwzięcie, które na pewno się powiedzie. Na koniec chciałbym podziękować za czas i uwagę, które poświęciłeś temu artykułowi i życzyć wszystkiego najlepszego.